KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175094
*
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 12:07:01
1
Vinnande bud
23/1 20:40:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 12:07:01 | 1 | Vinnande bud |
| 23/1 20:40:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1909, död 2003.Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



